Salon Focení Psí hřiště Informace Tréninky Hlídání Fotogalerie O nás Kontakt Odkazy
NOVINKY

REZERVACE TERMÍNU

NAŠE SLUŽBY

O STŘÍHÁNÍ

WELLNESS

CENÍK

FOTOGALERIE


Kdy začít s úpravou srsti
Už malé štěňátko by jste měli začít doma navykat na manipulaci s ním, aby již v době kdy poprvé půjdete do salonu (přibližně ve třetím měsících, pudlové a bišonci se poprvé stříhají a koupou ještě u chovatele v 6 týdnech) bylo zvyklé na česání, čistění uší, prohlížení tlapek a drápků. Pejska ušetříte stresů z neznámých věcí a doba úpravy bude kratší. Není to nic složitého, stačí chvilka trpělivosti a učení a i Váš čtyřnohý miláček bude držet jako výstavní šampion.

Před návštěvou salonu
Pejska doma pravidelně česejte. Je zbytečné, aby zanedbaný pejsek v salonu trpěl za nedůslednost svého pána. Pokud nezvládnete svého psa pravidelně česat je lepší salon navštěvovat častěji, nebo zvolit střih který nevyžaduje tolik péče. Pokud je pejsek již zacuchaný, prosím, oznamte mi to již při objednání a já si na Vašeho mazlíčka vyhradím více času. Objednávejte se s předstihem! Ne vždy Vám zvládnu pejska ostříhat na poslední chvíli. Hlavně na jaře mohou být termíny obsazené na dlouho dopředu. Při objednávání uvádějte plemeno psa, velikostní ráz a typ žádané úpravy (koupání, ostříhání strojkem, standardní střih, trimování a podobně). Upozorněte na případnou obtížnou zvladatelnost, na to jestli se jedná o pejska, který půjde do salonu poprvé, nebo zdali jde o háravou fenku. Prosím, přijďte v čas, na úpravu vašeho miláčka mám vymezený určitý čas. Pokud se Vám domluvený termín nehodí, nezapomeňte se včas přeobjednat.

Koupání pejska
Pokud se rozhodneme pro koupání pejska doma, je důležité držet se správných zásad koupání psů před stříháním. Nejprve je třeba pejska zbavit všech větších nečistot a srst řádně vyčesat, nikdy nekoupeme zacuchanou srst, rozčesávání by potom bylo mnohem bolestivější. Češeme nejprve kartáčem a poté pročešeme ještě hřebenem, který dobře pročesanou srstí lehce projede. Největší pozornost věnujeme místům za ušima, v podpaždí a v tříslech. Koupeme v příjemně teplé vodě, srst je nutné namáčet déle než jsme zvyklí u vlasů. Nezapomeneme namočit celou hlavu, uši chráníme např. malým smotkem vaty. Naneseme správně naředěný kvalitní šampon, dle druhu srsti vašeho pejska (prosím nepoužívejte šampony pro děti nebo levné šampony pro domácí zvířátka z prodejen, nejsou pro citlivou kůži pejsků vhodné a udělají více škody než užitku) napěníme a necháme působit, opláchneme a šamponování pro lepší účinek zopakujeme. Velice pečlivě, nejméně dvakrát šampon vypláchneme (po špatném vypláchnutí je srst matná až lupovitá) a naneseme kondicionér (podle návodu necháme působit a vymýváme nebo použijeme neoplachovací verzi). Přebytečnou vodu ze psa vymačkáme a osušíme ručníkem. Srst za stálého kartáčování do rovna vyfénujeme (nenecháváme pejska vytírat se do koberců, sedaček, srst se elektrizuje a následné stříhání není pro pejska příjemné). Koupeme nejdéle večer před stříháním, pejsek do salonu přichází čistý a suchý, může být vyvenčený u nás, aby si neušpinil pacičky. Pokud byl pejsek stříhán u nás strojkem je dobré po návštěvě salonu celou proceduru zopakovat, aby ho kůže nesvědila.

Po příchodu do salonu
Po příchodu do salonu se domluvíme na tom, jak by měl pejsek po úpravě srsti vypadat. Musí se líbit především Vám. Máte-li nějaký obrázek případného psího účesu, vezměte ho s sebou. Pokud si přejete srst pejska ošetřit balzámem, ostříhat drápky, vytrhat srst z uší nebo ošetřit anální žlázky stačí říct. Po zhlédnutí Vašeho pejska Vám sdělím přibližnou cenu a dobu trvání úpravy. Nezapomeňte mě upozornit na jakékoliv zdravotní problémy - epilepsii, srdeční onemocnění, poranění a úrazy, onemocnění uší, očí a análních žlázek, operativní zákroky, alergické reakce, vysoký věk nebo na březost feny (i falešnou). Pokud se Váš mazlíček bojí zvuku strojku, kouše nebo se ohání po hřebenu budu ráda když mě na to také upozorníte.

Kosmetika
Používáme výhradně profesionální kosmetiku určenou pro psy, nikdy nepoužíváme šampony ze zverimexů.
Vybíráme kosmetiku konkrétně pro plemeno a typ srsti Vašeho pejska (2x šamponování + balzámový zábal) Klientům nabízíme světové značky kosmetiky pro psy PSH, 1-all-systems, Chris Christensen a další. Používáme i 100% přírodní kosmetiku ze směsi silic a olejů Dokonalá láska.

Druhy střihů
Obecně by se psí střihy daly zařadit do čtyř kategotií:

 • výstavní (podle standartu plemene)
 • sportovní (standartní střih pozměněný do praktické podoby)
 • je možné pejska ostříhat dle Vašich představ nebo třeba podle obrázku, který si sebou přinesete
 • pokud se Vám líbí nebo je srst Vašeho mazlíčka ve velmi špatném stavu je nejlepším řešením pejska ostříhat strojkem

  Rozdělení typů srsti a jejich úpravy

  Dlouhosrstá (hedvábná) srst
  Plemena: jorkšírský teriér, maltézský psík, shih-tzu, afghánský chrt, australský silky teriér, havanský psík, labutěnka a další plemena, s jemnou většinou nelínající srstí
  Koupání:
 • luxusní kosmetika - extra hydratační s velkým obsahem biotinu + arganová maska + dvoufázový kondicionér pro perfektní kondici chlupů a snadné rozčesávání
 • jemný veterinární šampon s kondicionérem
  Stříhání:
 • výstavní úprava (jen zastřihávání tlapek, uši, hygiena podle plemene)
 • u domácích mazlíčků střihy dle přání majitele (elegantní, sportovní, asia style, boo, extravagantní, podle obrázku),
  Kudrnatá
  Plemena:pudl, bišonek, boloňský psík, portugalský vodní pes, kerry blue terier a a další plemena, s kudrnatou většinou nelínající srstí
  Koupání:
 • luxusní kosmetika - vitalizační nebo objemová + bio proteinová maska, dvoufázový kondicionér
 • Jemný veterinární šampon s kondicionérem
  Stříhání:
 • výstavní, standardní střihy nebo jejich sportovní verze
 • moderní verze střihů - puppy bear, asia style, kreativní střihy a pod.
  Srst s podsadou
  Plemena: kolie (skotská, border, bearded collie, šeltie), německý ovčák, husky, samojed, bernský salašnický pes, novofundlanský pes, retrvívři a další plemena
  Koupání:
 • luxusní kosmetika hydratační nebo vitalizační + vitalizační kondicionér
 • přírodní péče pro zdravou kůži a srst a proti línání
 • jemný veterinární šampon
  Stříhání:
 • stripping - vyčesávání podsady, provádí se jen drobné zastřihávání (tlapky, uši dle specifických nároků jednotlivých plemen)
 • tato plemena není vhodné stříhat strojkem
  Drsnosrstá
  Plemena: jezevčík, jrt, prt, westík, knířaci, foxteriér, irský terier,
  Koupání:
 • luxusní kosmetika - chininový šampon, kondicionér pro drsnosrstá plemena
 • jemný veterinární šampon (vhodný pouze pro drsnosrsté, kteří nechodí na výstavy)
 • přírodní péče
  Stříhání:
 • trimování - vytrhávání odumřelé srsti (včetně kořínků), která sama nevypadá
 • u domácích mazlíčků (nevýstavních) je možná i úprava strojkem.
  Krátkosrstá (hladkosrstá)
  Plemena: výmarský a německý ohař, dobrman, whippet, pinč, bostonek, jezevčík
  Koupání:
 • luxusní kosmetika - šampon podle kondice srsti a kůže
 • přírodní péče pro zdravou kůži a srst a proti línání
 • jemný veterinární šampon
  Stříhání:
 • v období línání perličková koupel na uvolnění odumřených chlupů
 • tato plemena se není vhodné stříhat strojkem